HiL > Studere i utlandet > For ansatte > Internasjonalt samarbeid

Internasjonalt samarbeid

I tabellen under finner du en oversikt over HiLs internasjonale samarbeidspartnere satt opp alfabetisk etter land.

Tabellens innhold og forkortelser:

Study abroad vs. Exchange: En Study abroad-avtale innebærer at HiL-studenter betaler skolepenger (tuition fee) for å studere ved vertsuniversitetet. Med en exchange agreement (utvekslingsavtale) slipper våre studenter å betale skolepenger.

Bilateral agreement: Generell betegnelse for internasjonalt samarbeid mellom to (utdannings)institusjoner.

Erasmus+ agreement: Erasmus+ programmet har standardiserte avtaler for student/ansatt/lærerutveksling mellom universiteter og høyskoler fra EU- og EEA-land (European Economic Area). Mer informasjon om Erasmus+

Nordplus: Er Nordisk Råd's program for å fremme samarbeid mellom universiteter og høyskoler i norden (Danmark, Finland, Island, Norge og Sverige). Mer informasjon om Nordplus

APS: Avdeling for pedagogikk og sosialfag

Gamlebygget (foto: internasjonalt kontor)

ASV: Avdeling for samfunnsvitenskap

ØKORG: Avdeling for økonomi og organisasjonsvitenskap

TVF: Avdeling for TV-fag

BUK: Barns og unges kompetanseutvikling (PhD)
Tabellen viser også avtaletype (Erasmus, Nordpluss, Exchange, Study Abroad), hvilken/hvilke avdeling(er) avtalen gjelder for, hva slags samarbeid som inngår i avtalen (SM: Student Mobility, SMP: Student Mobility Praksis, TM: Teaching Staff Mobility, AM: Administrative Staff Mobility) og kontaktinformasjon.

 

Country

University (agreement/dep.)

Cooperation

Contact information

Australia Bond University (Study Abroad/ØKORG, ASV, APS) SM Brittany Scott: bscott@bond.edu.au
  University of Wollongong (Study Abroad/APS, ASV, TVF, ØKORG) SM Erin Hammond: uniadvice-studyabroad@uow.edu.au
       
Belgium HUB-KAHO (Erasmus+/APS) SM, TM, AM Bart Hempen: bart.hempen@ehsal.be
  Universiteit Antwerpen (Erasmus+/ASV) SM, TM Piet de Vroede: piet.devroede@uantwerpen.be
       
Canada University of Northern British Columbia (Study Abroad,/ASV, TVF, ØKORG) SM Annick Pereira: pereira@unbc.ca
Kendra Starr: starr@unbc.ca
       
Czech Republic Masaryk University (Erasmus+/APS, ASV, ØKORG) SM, TM, AM Marcela Dibelkova: dibelkova@czs.muni.cz
  University of Pardubice (Erasmus+/ASV, ØKORG) SM, TM Andrea Pilarova: andrea.pilarova@upce.cz
  Tomas Bata University (Erasmus+/ASV, ØKORG) SM, TM Martina Hudeckova: hudeckova@rektorat.utb.cz
  University of Hradec Kralove (Erasmus+/APS) SM, TM Veronika Mechurova: veronika.mechurova@uhk.cz
       
Denmark Syddansk Universitet (Erasmus+/ASV, TVF) SM, TM Søren Bach: sba@ucsyd.dk
  Aarhus University (Bilateral/BUK) SM (PhD), TM Anne Rasmussen: anra@adm.au.dk
Ole Henckel: olhe@dpu.dk
  UCC (University College Capital), Klintegården (Nordplus/APS) SMP Sara Tine Crone: SACR@ucc.dk
Margit Steenbøl: marste03@psv1.regionh.dk
  University College Syddanmark (Erasmus+/APS) SM, TM Carolin Parusel: cpar@uscyd.dk
       
Finland Satakunta University of Applied Sciences (Erasmus+/APS) SM, TM, AM Jari Henilouma: jari.henilouma@samk.fi
  Metropolia University of Applied Science (Erasmus+/TVF) SM, TM, AM Tia-Maria Sjöblom:
Tel. +358 20 783 5045
GSM +538 50 597 3249
tia-maria.sjoblom@metropolia.fi
  Åbo Akademi University
(Erasmus+/APS)
SM, TM Camilla Westermark: cwesterm@abo.fi
Tel. +358 63 247 203
  Savonia University of Applied Sciences (Erasmus+/ØKORG) SM, TM Laila Seppanen: mobility@savonia.fi
  Arcada University of Applied Sciences (Erasmus+/TVF, ASV) SM Christa Holm: international@arcada.fi
       
France ESC Troyes (Erasmus+/ØKORG) SM, TM, AM Pauline Moyard: pauline.moyard@groupe-esc-troyes.com
  IPAC, Annecy (Erasmus+/ØKORG, APS) SM, TM, AM Audrey Abnone: AAbbonen@ipac-france.com
  Polé Universitaire de Leonard De Vinci (Erasmus+/ØKORG) SM, TM Thomas Blanc de la Carrere:
thomas.carrere@devinci.fr
  Ecole de Managment de Normandie/Normandy Business School (Erasmus+) SM, TM

Alain Ouvrieu: a.ouvrieu@em-normandie.fr

Jessica Corbinais: j.corbinais@em-normandie.fr

  University of Reims Champagne-Ardenne (Erasmus+/ASV) SM, TM Harald Schraeder: harald.schraeder@univ-reims.fr
       
Germany Fachhochschule Ludwigshafen (Erasmus+/ØKORG) SM, TM, AM Kerstin Gallenstein: kerstin.Gallenstein@fh-ludwigshafen.de
  Fachhochschule Scmalkalden (Erasmus+/ØKORG) SM, TM Cornelia Weisheit: c.weisheit@fh-sm.de
  Hochschule Harz (Erasmus+/ØKORG) SM, TM Gesine Legler: glegler@hs-harz.de
  Universität Paderborn (Erasmus+/ASV, ØKORG) SM, TM Beth Adams-Ray: adams-ray@zv.uni-paderborn.de
  Catholic University of Eichstätt- Ingolstadt (Erasmus+/ØKORG) SM, TM Martin Groos: martin.groos@ku-eichstaett.de
  Hochschule Darmstadt (Erasmus+/APS) SM, TM Nicole Zeuchner: nicole.zeuchner@ha-da.de
Phone: 0049 6151 16-8013
Professor Angelika Groterath:
angelika.groterath@h-da.de
Phone: 0049 6151 16-8728
  Catholic University of Applied Social Sciences, Berlin (Erasmus+/APS) SM, TM, AM Marion Muller: marion.muller@khsb-berlin.de
  Karlshochschule International University (Erasmus+/ØKORG) SM, TM Jutta Walz: jwalz@karlshochschule.de
       
Great Britain Goldsmiths College (TVF, ASV, APS) SM, TM Joe lewis: studyabroad@gold.ac.uk
  University of Stirling (Bilateral/TVF, ASV, APS, ØKORG) SM, TM, AM Jo Hagerty: study-abroad@stir.ac.uk
  Central Saint Martins College of Art & Design (Bilateral/TVF) SM international-office@csm.arts.ac.uk
  Newcastle University (Bilateral/ASV, ØKORG) SM Tonia Cook: tonia.cook@ncl.ac.uk
  University og Surrey (Erasmus/ ASV) TM Annette Strauss: a.strauss@surrey.ac.uk
  University og Plymouth - START (Erasmus+/APS) SMP, TM Avril Bellinger: avril.bellinger@plymouth.ac.uk
  University of Greenwich (Erasmus+/ASV) TM Sarah Heath: s.f.heath@greenwich.ac.uk
       
Hungary University of Szeged (Erasmus+/ ASV, ØKORG) SM, TM, AM Szilvia Somodi: somodi.szilvia@rekt.u-szeged.hu
Eric Blin: eric.blin@juris.u-szeged.hu
       
Korea Kongju National University SM Jeehee Yoo: jeeheeyoo@kongju.ac.kr
tlf: +82-10-9341-0228
  Dankook University SM  
  Pusan National University (Bilateral) SM Miryeong (May) Choi: abroad@pusan.ac.kr
       
Kosovo University of Prishtina (Bilateral/ØKORG) SM, TM, AM Dafina Vezaj: dafina.vezaj@uni-pr.edu
       
Latvia Vidzemes Augstskola (Erasmus+/ ØKORG) SM, TM Liga Tuca: liga.tuca@va.lv
  University of Latvia (Erasmus+/ ØKORG) SM, TM Kristine Zaksa: kristine.zaksa@lu.lv
Beate Ramina: beate.ramina@lu.lv
  Higher School of Social Work and Social Pedagogics (Erasmus/ APS) SM, TM algimkontas@yahoo.com
       
Lithuania Vytautas Magnus University (Erasmus+/ ASV) SM, TM Juste Ceckeauskaite: j.ceckeauskaite@trt.vdu.lt
       
Marocco University of Cadi Ayyad (Kvotesamarbeid, MA, PhD, BUK - APS) SM, TM Pär Nygren (BUK): par.nygren@hil.no
tlf: 0047 61 28 81 31
       
Mexico Universidad de Monterrey
(Bilateral, alle avdelinger)
SM hildeliza.gonzalez@udem.edu.mx 
+52 (81) 8215-1397 
       
Netherlands Fontys (Erasmus+/APS) SM, TM Leny Raedts: h.raedts@fontys.nl
  Inholland University (Erasmus+/ ASV, TVF, ØKORG) SM, TM Marion Van Tilborg: marion.vantilborg@inholland.nl
Sandy Barkowsky:
sandy.barkowsky@inholland.nl
  Noordelijke Hogeschool Leeuwarden (Erasmus/ TVF, ASV) SM, TM J.M. Hogenkamp: j.m.hogenkamp@nhl.nl
  University of Utrecht (Erasmus+/ ASV, TVF) SM, TM, AM Madita Splint: internationaloffice.gw@uu.nl
Marjolein Rol: gw.intoffice@uu.nl
  Hanzehogeschool Groningen (Erasmus+/ ASV) SM, TM Anna Ocelikova: a.ocelikova@pl.hanze,nl
  Saxion University of Applied Science (Erasmus+/APS) SM, TM

Nicole Bartels: n.g.m.bartels@saxion.nl

Alice te Winkel: scholarships@saxion.nl

  Leiden University of Applied Sciences (Erasmus+/ØKORG)  SM, TM tel: +31 (0)71 - 5188800
email: info@hsleiden.nl
  HZ University of Applied Studies (Erasmus+/ØKORG) SM, TM Johanetta Van der Viles: jviles@hz.nl
       
New Zealand University of Otago (Bilateral/TVF, ASV, ØKORG) SM Will Tregidga: will.tregidga@otago.ac.nz
international.admissions@otago.ac.nz
       
Palestine Yafa Cultural Center (YCC) (Bilateral/APS) SMP  
       
Peru Universidad San Ignacio de Loyola (Bilateral/ASV, ØKORG) SM Saul Cieza Mejia: scieza@usil.edu.pe
USIL International Office
T. (511) 317 1000
international@usil.edu.pe
       
Polen Szczecin University (Erasmus+/ APS) SM, TM Paulina Judyca: dwz@univ.szczecin.pl
 
  Kazimierz Wielki University in Bydgoszcz (Erasmus+/ ØKORG, ASV) SM Aleksandra Koperska-Kowalczyk: akoperska@ukw.edu.pl
  University of Lodz (Erasmus+/EEA-grants/ØKORG) SM, TM Joanna Wibig: jwibig@geo.uni.lodz.pl
       
Slovenia University of Ljubljana (Erasmus+/ ØKORG) SM, TM Marija Sušnik, Departmental Erasmus coordinator
marija.susnik@fu.uni-lj.si
 international@fu.uni-lj.si
       
South Africa Stellenbosch University SM  
       
Spain Escuela Politecnica Superior de Gandia (Erasmus/TVF, ØKORG) SM, TM Hayka Margaryan: haymar@epsg.upv.es
  Universidad de Deusto, San Sebastian (Erasmus+/ØKORG) SM, TM Maria Navarlaz: maria.navarlaz@deusto.es
Elena Linares or Itziar de la Fuente:
relint@deusto.es
  University of Alcala (Erasmus+/ASV, TVF) SM Pilar Rodriguez: erasmus.bilateral@uah.es
  University of Barcelona SM Miriam Castillo:
outgoing.fee@ub.edu
  Mondragon Unibertsitatea (Erasmus+/APS) SM, TM Txema Egana: tegana@mondragon.edu
       
Sweden Dalarna University College(Erasmus+/ASV) SM, TM Catharina Enhørning: cen@du.se
  Högskolan Väst (Erasmus+/ASV, TVF, ØKORG) SM, TM Maria MacDonald: maria.macdonald@hv.se
  Lund University (Erasmus+/ASV) SM, TM Ingela Petterson: internationell@psy.lu.se 
       
Switzerland Hochschule Luzern (Bilateral, ØKORG) SM Gordon Millar: gordon.millar@hslu.ch
       
Taiwan Providence University SM  
       
USA Hawaii Pacific University (Bilateral/ASV, TVF, ØKORG) SM Jimmi Hemmenbach: jhemmenbach@hpu.edu
  Concordia College (Bilateral/ASV, TVF) SM Darin Stromstad: stromsta@cord.edu
  Presbyterian College (Bilateral/ASV, TVF, ØKORG, APS) SM Viet Ha: vxha@presby.edu
Liz Dille: emdille@presby.edu
  North Dakota State University (Bilateral/ASV, TVF, ØKORG, APS)  SM  Alicia Kauffman: alicia.kauffman@ndsu.edu
Sist oppdatert: Pawel Maciejewski 25.11.2014

20©09 Høgskolen i Lillehammer, Postboks 952, 2604 Lillehammer | Fakturaadresse | Telefon: 61 28 80 00 | E-post: post@hil.no |L